WycieczkiBez kategorii

Wiedeń + Jarmark Bożonarodzeniowy 09-10.12.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Wiedeń
Termin: 9 – 10 grudnia 2024 r. (sobota/niedziela)
Wyjazd: godz. 5.00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy do Wiednia, aby uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wiedeń – stolica i największe miasto Austrii, znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Wiedeń jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Został założony ok. 500 r. p.n.e. jako osada celtycka. W 15 r. p.n.e. stał się rzymskim posterunkiem granicznym.

Prawa miejskie uzyskał w 1221, stając się jednym z największych i najważniejszych miast Rzeszy Niemieckiej, a po jej upadku – stolicą Cesarstwa Austriackiego, a następnie Austro-Węgier. W 1918 stał się stolicą Republiki Austrii. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX w., zostało w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Zapraszamy i my na wycieczkę.

Cena: Normalny – 290,00 zł, Ulgowy – 285,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc);
– opiekę pilota-przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże;
– parkingi i opłaty drogowe;
– podatek VAT, TFG.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika miejscowego oraz przejazdów komunikacją miejską. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 25 euro.

Program wycieczki:

9 grudnia 2023 r. (sobota)
Godz. 5.00 wyjazd z Katowic Al. Korfantego przystanki komunikacji miejskiej ZTM przed Hotelem Katowice. Przyjazd do Wiednia. Zwiedzanie: wzgórze Kahlenberg – kościół św. Józefa, w którym modlił się przed bitwą z Turkami polski król Jan III Sobieski. Panorama miasta. Zwiedzanie Starówki z przewodnikiem miejscowym: spacer najsłynniejszymi ulicami i placami Starego Miasta: pałac Habsburgów – Hofburg, Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, handlowa ulica Kartnerstrasse. Reprezentacyjna Ringstrasse, przy której znajdują się najciekawsze budowle miasta: Opera, Parlament, Ratusz. Czas wolny na jarmarkach adwentowych – kolorowych, świecących, pachnących grogiem, ponczem, czekoladą i owocami. Ok. godz. 22.00 wyjazd z Wiednia.

10 grudnia 2023 r. (niedziela)
Powrót do Katowic w godzinach porannych.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze;
–  uczestnicy wycieczki powinni posiadać dokument tożsamości uprawniający do przekroczenia granicy.