WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Wojsławice Arboretum i Moszna 26.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Wojsławice i Moszna
Termin: 26 czerwca 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 135,00 zł, Ulgowy – 130,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

W czerwcu Arboretum Wojsławice i park zamkowy w Mosznej mienią się kolorami kwitnących rododendronów i azalii – prezentują się wtedy najpiękniej.


Szczegółowy program wycieczki:

  • Przejazd do Niemczy, zwiedzanie Arboretum Wojsławice – Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W czerwcu kwitną nie tylko różaneczniki i azalie, ale również piwonie, magnolie, lilaki, wiśnie ozdobne, czereśnie itd.
  • Przejazd do Mosznej, zwiedzanie komnat zamkowych i parku należących przez ponad 100 lat do rodu Tiele Wincklerów (dawnych właścicieli Katowic i Miechowic). Zamek w Mosznej to zamek jak z bajki z ciekawą historią – ma 99 wież i 365 pomieszczeń

Powrót do Katowic około godziny 19:00.


Uwagi:
Cena nie obejmuje biletów wstępu – koszt około 80 zł. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!