WycieczkiWycieczki jednodniowe

Wrocław – Afrykarium 11.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Wrocław
Termin: 11 maja 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena nie obejmuje: 
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych – koszt około 100 zł.

Już w X w. na terenie dzisiejszego Wrocławia istniała osada plemion Ślężan. W 1000 r. Bolesław Chrobry założył tu biskupstwo. Początki wiążą się z Ostrowem Tumskim, później centrum przeniosło się w miejsce obecnego Starego Miasta. Miasto leży nad Odrą i w ciągu wieków powstało tu wiele mostów (powyżej 120), dlatego często nazywane jest Wenecją Północy. W średniowieczu było otoczone murami i fosą i licznymi bastionami. Jest tu Uniwersytet z piękną aulą Leopoldina, Ossolineum, Panorama Racławicka i wiele innych zabytków które warto zobaczyć. Afrykarium – na terenie ZOO w 2014r. otwarto oceanerium. W 19 basenach prezentowane jest życie w wodach wokół Afryki. Jest rafa koralowa, hipopotamy nilowe, rekiny i inne. A wszystko to możemy podziwiać z podwodnego akrylowego tunelu. ZOO – otwarte  w 1865 r. na powierzchni 34ha. Stąd nadawano program „z kamerą wśród zwierząt”. Żyje tu około 6000 zwierząt.

Szczegółowy program wycieczki:

  • Ogród Japoński i multimedialna fontanna
  • ZOO
  • Afrykarium
  • zrobimy spacer do starego miasta, aby poczuć atmosferę 1000-letniego grodu.

Uwagi:
Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!