WycieczkiWycieczki jednodniowe

Wschód Słońca w Bieszczadach 02-03.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Bieszczady
Termin: 02-03 sierpnia 2024 r. (piątek-sobota)
Wyjazd: Godz. 19:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 217,00 zł, Ulgowy – 212,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na bieszczadzką połoninę! Miejsce, z którego wschody słońca prezentują się szczególnie efektownie! W tym roku naszą wczesnoporanną wędrówkę rozpoczniemy na Przełęczy Wyżnej, by dzień przywitać na Hasiakowej Skale – w pobliżu nowej Chatki Puchatka – we wschodniej części Połoniny Wetlińskiej. Oczywiście osiągnięcie tego miejsca będzie dopiero rozgrzewką, albowiem już po pierwszych zachwytach wschodem słońca udamy się w dalszą, bardzo widokową trasę wśród falujących mórz traw Połoniny Wetlińskiej aż do Przełęczy im. M. Orłowicza. Z tego miejsca zejdziemy do Jaworca by odpocząć i posilić się w tamtejszym schronisku… a właściwie niewielkiej lecz klimatycznej Bacówce PTTK. Każdy podejmie tam decyzję o kierunku dalszej wędrówki – co bardziej zmęczone osoby będą mogły zakończyć trasę pieszą w pobliskiej Kalnicy, natomiast najwytrwalsi będą mogli zainwestować odzyskane w tym miejscu siły w przejście przez rzadko odwiedzaną grupę Czereniny i Falowej aż do Dołżycy.

Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Przełęcz Wyżna (im. J. Harasymowicza) – Chatka Puchatka (wschód słońca) – Osadzki Wierch – Przełęcz im. M. Orłowicza – Krysowa – Jaworzec (schronisko PTTK) – Czerenina – Falowa – Dołżyca
Długość trasy: około 26 km (istnieje możliwość skrócenia przejścia do Kalnicy)
Suma podejść: około 1080 metrów
Czas przejścia: 8,5 godziny bez wliczania postojów
Punkty GOT: 31
Grupa górska GOT: BW.03

Powrót do Katowic w sobotę około godziny 21:30.

Uwagi:
Trasa długa – wymaga dobrej kondycji oraz doświadczenia w turystyce górskiej! Momentami strome i kamieniste podejścia oraz zejścia. Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!