WycieczkiWycieczki jednodniowe

Złoty Stok – Paczków 06.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Złoty Stok – Paczków
Termin: 6 kwietnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 135,00 zł, Ulgowy – 130,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki nie obejmuje:  biletów wstępów, ok. 60 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

Pogranicze województw dolnośląskiego i opolskiego kryje wiele tajemnic, a leżące tu miasta intrygują swą historią oraz unikalnymi zabytkami. W czasie naszej wycieczki skupimy się na dwóch ośrodkach miejskich, które w dziejach Śląska odegrały istotną rolę. To Złoty Stok i Paczków, znany jako „śląskie Carcassonne”.

 Złoty Stok (dolnośląskie) znany jest z zabytkowej kopalni złota, która swą działalność rozpoczęła w XIII wieku. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji w Sudetach, znaną m.in. z jedynego w Polsce podziemnego wodospadu. Podczas wizyty w Złotym Stoku wybierzemy się na spacer po kopalni, zwiedzimy też historyczne centrum miasta (okolice rynku).

Rozsławiony przez bardzo dobrze zachowane mury obronne i ciekawy układ urbanistyczny Paczków (opolskie), jest jednym z ciekawszych miast założonych w średniowieczu przez biskupów wrocławskich. Na terenie miasta nie brak unikalnych zabytków, wśród których wyróżniają się: obronny kościół parafialny oraz renesansowa wieża ratuszowa.

Powrót do Katowic około godziny 19:00.

Uwagi:
Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!