WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Morawski Kras 27.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Morawski Kras
Termin: 27 kwietnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 162,00 zł, Ulgowy – 157,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których kilka zostało udostępnionych do zwiedzania. Są to m.in. jaskinia Kateřinská i Sloupsko-šošůvskie jaskinie.

Oprócz jaskiń na terenie Morawskiego Krasu i okolicy możemy zwiedzić również tajemnicze zamczyska, bajkowe pałace, cenne zabytki i urocze miasteczka wkomponowane w malownicze krajobrazy górzyste, poprzecinane wąwozami i usiane licznymi jaskiniami z zachwycającą szatą naciekową. Jedną z najładniejszych i najciekawszych jest Jaskinia Punkevni, którą zwiedzimy podczas naszej wycieczki.

Szczegółowy program wycieczki:

  • Jaskinia Punkevni – przejście piesze znad Przepaści Macocha do Jaskini Punkevni ( lub możliwość zjazdu w dół kolejką linową), zwiedzanie jaskini ze spływem, przejście piesze do Skalnego Młyna lub przejazd kolejką turystyczną
  • Skalny Młyn – indywidualne zwiedzanie wystaw w lokalnym Muzeum i zakup pamiątek
  • Blansko – zamek z XVI/XVII w., spacer po parku zamkowym i starym mieście z zabytkowym rynkiem i kamienicami, zabytkowy kościółek drewniany

Powrót do Katowic ok. godz. 20.30


Uwagi:
Cena nie obejmuje biletów wstępu – koszt około 600 kc. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!