WycieczkiWycieczki wielodniowe

Wielkopolska: Rydzyna – Leszno – Wolsztyn 20-21.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: WIELKOPOLSKA: Rydzyna – Leszno – Wolsztyn
Termin: 20-21 lipca 2024 r. (sobota-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Wielkopolska zaskakuje historycznymi ciekawostkami, klimatycznymi miasteczkami i rezydencjami, które w przeszłości należały do przedstawicieli możnych rodów. W czasie naszej wycieczki po tej krainie będziemy spacerować po jednym z najpiękniejszych barokowych miast w Polsce, odwiedzać miejsca związane z Leszczyńskimi oraz delektować się pięknem tradycyjnej architektury. Spotkamy się też z zabytkami techniki, które na terenie Wielkopolski są godnie reprezentowane przez wolsztyńską parowozownię.

Cena: Normalny – 680,00 zł, Ulgowy – 670,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– nocleg w hotelu w Lesznie: pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników po obiektach (około 60 zł)

Szczegółowy program wycieczki:

20 lipca 2024 r. (sobota)
Godz. 6:30 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego, przystanki ZTM na wysokości hotelu Katowice. Przejazd do Leszna, na trasie zwiedzanie:
– Wolsztyn – wielkopolskie miasteczko leżące na Pojezierzu Poznańskim, kojarzone głównie z parowozami, choć nie tylko one decydują o wyjątkowości tego miejsca.
Parowozownia w Wolsztynie – jedyna w Europie parowozownia z czynną lokomotywownią, na terenie której można zobaczyć m.in. „Piękną Helenę” z 1937 roku i pierwszy polski parowóz, pochodzący z okresu międzywojennego.
Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie, gromadzący perełki wielkopolskiej architektury drewnianej od XVIII wieku (w tym słynne wiatraki, będące ważną częścią wielkopolskiego pejzażu).
Wolsztyn – spacer w rejonie rynku i jeziora Wolsztyńskiego.
Godz. około 19:30 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

21 lipca 2024 r. (niedziela)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Katowic na trasie zwiedzanie:
Rydzyna – barokowy zamek Leszczyńskich (w tym króla Stanisława Leszczyńskiego  książąt Sułkowskich), park przypałacowy, spacer po mieście nazywanym „perłą baroku”;
Leszno – spacer po mieście (m.in. rynek z zabytkowym ratuszem, reprezentacyjna ulica Słowiańska, dzielnica żydowska z Nową Synagogą oraz bazylika św. Mikołaja z nagrobkami Leszczyńskich).
Godz. 20:30 przyjazd do Katowic

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!