WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Vizovice 20.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Vizovice
Termin: 20 lipca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 140,00 zł, Ulgowy – 135,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

PROGRAM WYCIECZKI:

Vizovice to stare zabytkowe miasteczko, położone w malowniczej scenerii Hostyńsko-Vsetińskich wzgórz co zachęca do przyjemnych spacerów po okolicy. Ciekawa i burzliwa historia miasta przyczyniły się do jego  obecnego ukształtowania  w XVIII wieku, kiedy to powstały najcenniejsze obiekty zabytkowe takie jak klasztor i zamek, a inne przebudowane do obecnego stanu.

Okolice Vizovic słyną z licznych sadów, w których rosną dorodne śliwy. Wykorzystuje się je do produkcji sławnej w całej Europie śliwowicy w tutejszej fabryce wódek „Rudolf   Jelinek”. Przeróżne produkty alkoholowe na bazie śliwowicy oraz najwyższej jakości wyroby  czekoladowe można zakupić w sklepie firmowym. W mieście można też nabyć miejscowe, tradycyjne wyroby ze szkła i figurki z vizovickiego pieczywa.

W Vizovicach odbywają się tradycyjne kulturalne imprezy takie jak: Trunkobranie   obowiązkowo z degustacją śliwkowych knedli, festiwale folklorystyczne oraz muzyki rockowej.

PROGRAM WYCIECZKI:

  • Vizovice – sławna wytwórnia wódek Jelinek (możliwość zakupu wódek i likierów w sklepie firmowym oraz nietypowych wyrobów czekoladowych), rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami, kolumna maryjna, kościół farny św. Wawrzyńca z XIV w., klasztor Miłosiernych Braci, zwiedzanie zamku z XVI w., spacer po parku z rzeźbami gladiatorów i po miasteczku.

Powrót do Katowic ok. 20.30

Uwaga!
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 600 KCZ.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!