WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Śląski: Błatnia – Klimczok – Szyndzielnia 25.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Śląski: Błatnia, Klimczok, Szyndzielnia
Termin: 25 maja 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 95,00 zł, Ulgowy – 90,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę w Beskid Śląski. Naszym celem będzie zapoznanie się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi północnej części tych gór. Wyruszymy z Jaworza Nałęża doliną Jasionki, by następnie wspiąć się na Błatnią (917 m n.p.m.). Po zdobyciu pierwszego z trzech głównych szczytów na trasie naszej wycieczki, udamy się grzbietem górskim na najwyższy szczyt w tej części Beskidu Śląskiego, czyli na Klimczok (1117 m n.p.m.). Następnie pójdziemy granią do schroniska na Szyndzielni (1028 m n.p.m.), gdzie przewidujemy dłuższą przerwę na posiłek. Na koniec zejdziemy do doliny Wapienicy, skąd odbierze nas autokar.

Szczegółowy program wycieczki:

Trasa: Jaworze Nałęże – Dolina Jasionki – Błatnia – Klimczok – Szyndzielnia – Dolina Wapienicy
Długość trasy: około 16,5 km
Suma przewyższeń: 780 m
Czas przejścia: bez postojów ok. 4,5 godziny
Punkty GOT: 25

Uwagi:
Trasa umiarkowana. Miejscami strome, kamieniste i błotniste podejścia i zejścia. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie. W przypadku zmiany pogody i innych czynników, mogących wpłynąć na bezpieczeństwo grupy, przewodnik ma prawo zmienić lub skrócić trasę wycieczki!


Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!