WycieczkiWycieczki wielodniowe

Malbork – Kanał Elbląski – Frombork – Kwidzyń 20-23.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Malbork – Kanał Elbląski – Frombork – Kwidzyń
Termin: 20-23 czerwca 2024 r. (czwartek-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Malownicza trasa, na której zobaczymy Żuławy Wiślane, znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO zamek krzyżacki w Malborku oraz Pomniki Historii – Kanał Elbląski i Zespół Katedralny we Fromborku, a ponadto odpoczniemy nad Zalewem Wiślanym i odkryjemy tajemnice średniowiecznego zamku kapituły pomezańskiej oraz konkatedry św. Jana Ewangelisty w Kwidzyniu.

Cena: Normalny – 1320,00 zł, Ulgowy – 1310,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– noclegi w hotelu w Elblągu: pokoje 2 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: obiadokolacje, śniadania,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i biletu na rejs (około 230 zł)

Program wycieczki:

1 dzień – 20 czerwca 2024 (czwartek)
godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek komunikacji miejskiej na wysokości Hotelu Katowice, przejazd do Malborka. Malbork – zwiedzanie gotyckiego zamku nad Nogatem (na liście UNESCO od 1997r.) – siedziby wielkich mistrzów Zakonu i dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Około godz. 19.30 przyjazd do hotelu w Elblągu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 21 czerwca 2024 (piątek)
godz. 7:00 śniadanie, po śniadaniu rejs i wycieczka Śladem Kanału Elbląsko-Ostródzkiego (zwanego również Elbląskim lub Oberlandzkim) Kanał Elbląski – STATKIEM PO TRAWIE – Elbląg – Buczyniec. Trasa rejsu (czas trwania ok. 4,5 godz.) przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się m.in. system 5 pochylni, jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno.  Powrót do Elbląga – zwiedzanie miasta, które w XIII – XIV w. było siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Starówka z gotycką Bramą Targową, Katedra św. Mikołaja, ratusz staromiejski, czas wolny. Około 19.00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 dzień – 22 czerwca 2024 (sobota)
godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wycieczka do Fromborka – miejsca wieloletniego pobytu i śmierci Mikołaja Kopernika. Zwiedzanie Fromborka z przewodnikiem: warowne wzgórze katedralne z Bazyliką Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja oraz Wieżą Radziejewskiego, Muzeum Mikołaja Kopernika (opcjonalnie). Tolkmicko – port morski oraz Kadyny – dawna letnia rezydencja Cesarza Wilhelma II nad Zalewem Wiślanym. Około 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień – 23 czerwca 2024 (niedziela)
godz. 7:00 śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Katowic, na trasie zwiedzanie: Kwidzyń – zamek kapituły pomezańskiej zbudowany na przełomie XIII i XIV w. na prawym brzegu pradoliny Wisły i konkatedra Św. Jana Ewangelisty. Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– o przebiegu trasy decyduje przewodnik na miejscu
–  ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!