WycieczkiWycieczki jednodniowe

Wojsławice Arboretum i Henryków 23.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Wojsławice i Henryków
Termin: 23 czerwca 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 135,00 zł, Ulgowy – 130,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Szczegółowy program wycieczki:

W czasie naszej wycieczki po Dolnym Śląsku odwiedzimy dwa wyjątkowe miejsca:

  • Pierwszym z nich jest Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy. Historia tego ogrodu zaczyna się w XVIII wieku, choć dopiero w XIX wieku (za sprawą Fritza von Oheimba) stał się on miejscem ważnym dla nauki. Dziś arboretum jest związane z Uniwersytetem Wrocławskim. Można tu zobaczyć kolekcje różaneczników, piwonii i hortensji, wrażenie robi też historyczna część ogrodu z olbrzymim bukiem – zwycięzcą konkursu Europejskiego Drzewo Roku 2024.
  • Drugim obiektem jest Klasztor Księgi Henrykowskiej w Henrykowie. To jedno z największych założeń barokowych na Śląsku, a jednocześnie miejsce o ciekawej historii sięgającej XIII wieku.


Uwagi:
Cena nie obejmuje biletów wstępu – koszt około 60 zł. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!