WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Pieniny: Zamek w Niedzicy – rejs po Jeziorze Czorsztyńskim 19.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Pieniny, Niedzica, Czorsztyn
Termin: 19 czerwca 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na wycieczkę krajoznawczą w Pieniny, podczas której zwiedzimy dawną węgierską warownię oraz udamy się na rejs widokowy po Jeziorze Czorsztyńskim. Podczas rejsu będziemy podziwiać Zamek w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. Podejdziemy także na koronę zapory Jeziora Czorsztyńskiego.

Szczegółowy program wycieczki:

  • Zamek Dunajec – zwiedzanie średniowiecznej warowni węgierskiej, z którą związana jest legenda o rezydowaniu w niej Inków. W murach zamku były kręcone sceny do filmu „Zemsta” czy „Wakacje z duchami”.
  • Rejs widokowy po Jeziorze Czorsztyńskim, w trakcie którego będziemy podziwiać pięknie położony zamek w Niedzicy oraz ruiny zamku w Czorsztynie (ok. 50 minut). Na pokładzie statku można zakupić napoje/przekąski.
  • Przejście na Zaporę Jeziora Czorsztyńskiego, która spiętrza wody Dunajca tworząc Jezioro Czorsztyńskie. Poniżej zapory znajduje się elektrownia wodna.

Wyjazd z Niedzicy około godz. 16:00, powrót do Katowic w godzinach wieczornych.


Uwagi:
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – koszt ok. 70 zł. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!