WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Śląsko-Morawski: Radhoszcz 01.12.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Śląsko-Morawski: Radhoszcz
Termin: 01 grudnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 125,00 zł, Ulgowy – 120,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

 

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę w Beskid Śląsko-Morawski (Republika Czeska). Naszym celem będzie Radhoszcz (1129 m n.p.m.), ze słynną kaplicą św. Cyryla i Metodego znajdującą się na samym szczycie góry. Trasę rozpoczniemy na Przełęczy Pindula, skąd ruszymy w kierunku Radhoszcza. Po dotarciu na szczyt przewidujemy krótką przerwę na indywidualne zwiedzanie kaplicy. Dalej widokową granią powędrujemy na Radegasta, by stamtąd zejść na Przełęcz Pustevny. Na przełęczy przewidujemy dłuższą przerwę na posiłek we własnym zakresie (liczne punkty gastronomiczne do wyboru), a także możliwość indywidualnego skorzystania z znajdującej się nieopodal Stezki Valaški. Po przerwie na Przełęczy Pustevny zejdziemy do Ráztoki, skąd odbierze nas autokar. Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych.


Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Przełęcz Pindula – Radhošť – Radegast – Pustevny – Ráztoka
Długość trasy: około 12 km
Przewyższenia: 690 metrów
Czas przejścia: 4 godziny bez wliczania postojów, w warunkach letnich
Punkty GOT: 19

 

Uwagi:
Trasa umiarkowana w warunkach letnich. Na trasie bardzo strome i kamieniste podejścia i zejścia w warunkach zimowych (śnieg, lód, błoto). Konieczne wyposażenie pozwalające na bezpieczniejsze uprawianie turystyki górskiej zimowej (kije trekkingowe, raki/raczki, stuptuty itp. itd.). Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!