Polecamy!WycieczkiWycieczki wielodniowe

Berlin – Poczdam 26-28.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Berlin – Poczdam
Termin: 26 – 28 lipca 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: Godz. 5:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Mimo wielu zniszczeń, jakie miasto doznało podczas II wojny światowej, w Berlinie zachowało się wiele zabytkowych budowli. Od bramy Brandenburskiej swój bieg rozpoczyna słynna aleja Pod Lipami (unter Den linden), która uchodzi za jedną z najpiękniejszych ulic Berlina. W XVIII wieku król Fryderyk II zlecił całkowitą przebudowę wyglądu większości ulic oraz placów miejskich Poczdamu a także polecił wznieść w miejscowym parku piękny rokokowy Pałac Sanssouci. Wówczas to Poczdam stał się dla Berlina tym czym Wersal dla Paryża.

Cena: Normalny – 1530,00 zł, Ulgowy – 1520,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (30 lub 19 miejsc, bez wc)
– noclegi w hotelu w Berlinie, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 2 x śniadanie
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych około 30 euro


Program wycieczki:

26 lipca 2024 r. (piątek)

Godz. 5:00
– wyjazd z Katowic, przystanki ZTM pod Hotelem Katowice, przejazd do centrum Berlina:

W ramach spaceru zobaczymy Plac Aleksandra z wieżą telewizyjną i Czerwonym Ratuszem, najstarszą dzielnicę miasta tzw. kwartał Mikołaja. Przejdziemy reprezentacyjną aleją Pod Lipami z  imponującą katedrą, Zamkiem Królewskim, budynkiem uniwersytetu i starej biblioteki, Opery Berlińskiej, zbrojowni do Bramy Brandenburskiej. Spojrzenie na Parlament z fragmentem muru…Stoczni Gdańskiej i dzielnicę rządową nad Szprewą (dużym przeżyciem jest wyjście na szklaną kopułę Parlamentu – patrz uwagi*), czas wolny na posiłek.

Przyjazd do hotelu około 20:00, zakwaterowanie, nocleg


27 lipca 2024 r. (sobota)

Godz. 8:00
– śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Poczdamu:

Zwiedzanie zabytkowych pałaców i ogrodów wpisanych na  listę UNESCO zaczniemy od  Cecilienhof – miejsc i historycznej sali podpisania Układu Poczdamskiego. Otoczenie pałacu to wspaniały ogród i malownicze jeziora. Odbędziemy spacer w tej pięknej scenerii do Pałacu Marmurowego – to pierwszy i jedyny w Prusach pałac królewski w stylu wczesnego klasycyzmu. Pałac i ogrody służyły jako prywatna rezydencja króla. Zobaczymy też stary pałac i imponujące tarasowe ogrody Sanssouci – to ulubione miejsce króla Fryderyka II i miejsce, gdzie został pochowany, a mieszkańcy okładają jego grób ziemniakami. Na liczne atrakcje wokół pałacu ze wspaniałymi ogrodami i galerią malarstwa warto przeznaczyć co najmniej 2 godziny. Czas wolny na posiłek.

Przyjazd do hotelu, nocleg.


28 lipca 2024 r. (niedziela)

Godz. 8:00
  śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Berlina Zachodniego:

Zobaczymy przejście graniczne z czasów Zimnej Wojny „Checkpoint Charlie” i fragment muru Berlińskiego. Przejdziemy dawną dzielnicą ministerstw III Rzeszy i wstąpimy do miejsca historycznego „Topografia Terroru“ – to muzeum pod gołym niebem, w miejscu gdzie mieściła się Tajna Policja, dowództwo SS Rzeszy i SB. Przed wyjazdem do Polski czas wolny na posiłek.

W godzinach popołudniowych wyjazd z Berlina, powrót do Katowic w godzinach nocnych.

 

Uwagi:
– program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze
– potrzebne dokumenty: dowód osobisty/paszport

  • INSTRUKCJA DLA OSÓB KTÓRE CHCĄ ODWIEDZIĆ KOPUŁĘ BUNDESTAGU!
    Wejście (darmowe) na kopułę Parlamentu wymaga rezerwacji na konkretną godzinę – można to zrobić indywidualnie na stronie https://www.bundestag.de/pl/besuch/kuppel-inhalt-638112  (klikając w tekście na odnośnik – formularz  (dalsze strony po Niemiecku – po przejściu stron wstępnych należy wybrać opcję: Besuch der Reichstagskuppel – podać liczbę osób – wybrać datę: 26.07 i godzinę 17:00 lub 17:15  (WSKAZANE zrobić to z wyprzedzeniem od 3 miesięcy do minimum 4 tygodni! – brak dostępnych godzin na stronie oznacza, że już brak miejsc).


Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!