WycieczkiBoże CiałoWycieczki wielodniowe

Czechy: Praga i okolice – zamki, parki i ogrody 30.05-02.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Praga i okolice – zamki, parki i ogrody
Termin: 30 maja – 2 czerwca 2024 r. (czwartek – niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Praga to stolica Czech i jedno z najpiękniejszych miast na świecie, odwiedzane przez turystów z całego świata. W 1992 r. wpisana na listę UNESCO. Posiada najwięcej, najcenniejszych zabytków ze wszystkich miast czeskich oraz bogatą historię związaną z rozwojem kultury i nauki. W Pradze na przestrzeni wieków mieszkało wielu sławnych ludzi, którzy pozostawili po sobie cenne pamiątki. Liczne muzea, pałace, galerie i ogrody zachęcające do zwiedzania znajdziemy nie tylko w Pradze, ale i wokół niej. To władcy państwa i możne rody w malowniczych zakątkach kraju, nad rzekami i jeziorami budowali przepiękne pałace z rozległymi ogrodami kwiatowymi i parkami, z licznymi starymi drzewami sprowadzanymi z różnych stron świata.  Niektóre z tych najpiękniejszych odwiedzimy podczas naszej wycieczki.

Cena: Normalny – 1545,00 zł, Ulgowy – 1535,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc)
– noclegi w hotelu w Pradze, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć ok. 1200 KCZ.

Szczegółowy program wycieczki:

30 maja 2024 r. (czwartek)
Godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Czech. Po drodze zwiedzanie: Kutná Hora – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i najcenniejszych miast czeskich wpisanych na listę UNESCO: kościół św. Barbary, kolegium jezuickie, Hradek – Czeskie muzeum Srebra, kościół św. Jakuba, Włoski Dwór, kościół św. Jana Nepomucena. Praga – Pohorzelec, klasztor na Strahowie, Wzgórze Petrin z wieżą widokową, ogrody różane, kościół św. Wawrzyńca. Ok. godz. 19:00 przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

31 maja 2024 r. (piątek)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Konopiště – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zamków czeskich z XIX w., rezydencji arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, spacer po parku. Pruhonice – zamek i park wpisany na listę UNESCO. Praga – Vyšehrad – fortyfikacje obronne, Brama Leopolda, rotunda Św. Marcina, bazylika św. Piotra i Pawła, zabytkowy cmentarz. Ok. godz. 19:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

1 czerwca 2024 r. (sobota)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Duchcov – zwiedzanie zabytkowego zamku, w którym ostatnie lata życia spędził Giacomo Casanova, spacer po parku zamkowym i po mieście z zabytkowym rynkiem i kamienicami. Osek – zwiedzanie opactwa cystersów. Teplice – zwiedzanie spacer po jednym z najstarszych uzdrowisk czeskich: zamek, park zamkowy, zabytkowe domy uzdrowiskowe, zwiedzanie ogrodu botanicznego. Ok. godz. 19:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 czerwca 2024 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Katowic. Po drodze zwiedzanie: Praga – Pałac Schwarzenbergów, Hradczany z Praskim Zamkiem, katedrą św. Wita i Złotą Uliczką, Mala Strana z Pałacem i ogrodami Wallensteina, Vojanovski Park, Muzeum Franza Kafki, Restauracja u Szwejka, Wyspa Kampa, Praska Wenecja, Most Karola, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, rynek staromiejski, kościół NMP nad Tynem, Teatr Stanowy, Karolinum, Dom Miejski. Ok. godz. 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze
– posiadamy zaświadczenie o wpisie do rejestru organizatorów turystyki nr 234

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!