Wczasy aktywne

Wczasy aktywne: Warmia i Pojezierze Iławskie 13-20.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Warmia i Pojezierze Iławskie
Termin: 13-20 lipca 2024 r. (sobota-sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Podczas wycieczki będziemy podróżować w czasie przenosząc się w okres potęgi i upadku Zakonu Krzyżackiego, poznając historię i współczesność Warmii oraz piękno Pojezierza Iławskiego. Zwiedzimy Olsztyn – stolicę Warmii i województwa warmińsko-mazurskiego, Grunwald – miejsce zwycięskiej bitwy z Krzyżakami, Iławę i Ostródę, odkrywać będziemy uroki jezior oraz historycznych miejscowości Warmii.

Cena: Normalny – 2560,00 zł, Ulgowy – 2550,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC)
– noclegi w hotelu** w Olsztynie w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
– wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 220 zł.

Program aktywnych wczasów:

13 lipca 2024 r. (sobota)
Godz. 7:00
wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Olsztyna. Po drodze zwiedzanie: Nieborów – Zespół Pałacowo-Ogrodowy Radziwiłłów. Około godz. 19:00 przyjazd do Olsztyna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

14 lipca 2024 r. (niedziela)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę na pola Grunwaldu – zwiedzanie: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, udział w Dniach Grunwaldu (wg programu organizatorów – dzień po rekonstrukcji bitwy). Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

15 lipca 2024 r. (poniedziałek)
O godz. 8:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Olsztyna – stolicy Warmii z przewodnikiem: Stare Miasto – Stary i Nowy Ratusz, Wysoka Brama, Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym pracował i prowadził obserwacje astronomiczne Mikołaj Kopernik, Bazylika Św. Jakuba z XIV wieku, Park Centralny dla chętnych Browar Warmiński, czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

16 lipca 2024 r. (wtorek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Ostródy na Pojezierzu Iławskim: rejs statkiem „Szlak Szeląga” z Ostródy do Starych Jabłonek (ok. 2,5h) przez 4 jeziora – Drawskie, Pauzeńskie, Szeląg Duży i Szeląg Mały pokonując 2 śluzy i wymurowany z cegły tunel oraz Obszar Chroniony Krajobrazu Kanału Elbląskiego zwiedzanie Ostródy – muzeum w dawnym zamku komtura krzyżackiego, promenada i amfiteatr, czas wolny. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie – ośrodek kultu Matki Bożej na Warmii od XVI wieku. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

17 lipca 2024 r. (środa)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę na Pojezierze Iławskie: Iława – miasto nad Jeziorem Jeziorak: ratusz miejski, zabytkowy dworzec, Kościół Przemienienia Pańskiego z XIV wieku, promenada. Możliwość rejsu statkiem. Szymbark – ruiny gotyckiego zamku kapituły pomezańskiej z XIV wieku. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

18 lipca 2024 r. (czwartek)
O godz. 8:30 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Warmii: Lidzbark Warmiński – Zamek Biskupów Warmińskich – jeden z najlepiej zachowanych gotyckich zamków w Polsce. Dobre Miasto – gotycka Bazylika Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych (druga co do wielkości świątynia Warmii). Barczewo – spacer po Starym Mieście, Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

19 lipca 2024 r. (piątek)
O godz. 8:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Olsztyna i okolic: Leśne Arboretum Warmii i Mazur, rzeka Łyna i olsztyńskie jeziora – Jezioro Długie – ścieżka spacerowa; promenada i plaża miejska nad jeziorem Ukiel – możliwość wypożyczenia kajaków lub rowerów wodnych. Możliwość spływu kajakowego rzeką Łyną dla chętnych (2h lub 4 h). Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

20 lipca 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Katowic. Na trasie zwiedzanie: Nidzica – gotycki zamek krzyżacki z XIV wieku otoczony parkiem, zwiedzanie wystawy „Z dziejów Ziemi Nidzickiej”. Około godziny 20:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczek będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczek podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!