WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Makowski: Kotoń 27.10.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Makowski: Kotoń
Termin: 27 października 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 102,00 zł, Ulgowy – 97,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę w Beskid Makowski. Tym razem chcemy zdobyć Kotoń (857 m n.p.m.), który w zależności od przyjmowanych podziałów fizycznogeograficznych czasem jest wymieniany jako osobny masyw wyodrębniany z Pasma Koskowej Góry. Wyruszymy z Skomielnej Czarnej skąd stokami Fuckowej Góry przejdziemy dalej między Więciórką a Tokarnią w kierunku Kotonia Zachodniego. Stamtąd już bezpośrednio na sam Kotoń, a następnie powędrujemy granią w kierunku Pcimia, skąd odbierze nas autokar. Na trasie przejścia nie ma schronisk, dlatego przerwę na posiłek przewidujemy (w zależności od warunków drogowych) w przydrożnej szybkiej gastronomi w drodze powrotnej do Katowic. Wcześniej należy bazować na prowiancie (jedzenie, ciepłe napoje) własnym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb i warunków, które mogą być już zimowe.


Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Skomielna Czarna – Pod Groniem Tokarskim – Kotoń Zachodni – Kotoń – Pcim
Długość trasy: około 16 km
Przewyższenia: 590 metrów
Czas przejścia: 5 godzin bez wliczania postojów
Punkty GOT: 22

 

Uwagi:
Trasa umiarkowana. Na trasie strome i kamieniste podejścia i zejścia, które mogą już być w warunkach zimowych (śnieg, lód, błoto). Konieczne wyposażenie pozwalające na bezpieczniejsze uprawianie turystyki górskiej zimowej (kije trekkingowe, raki/raczki, stuptuty itp. itd.). Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!