WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Beskid Wyspowy: Pieninki Skrzydlańskie 04.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Wyspowy: Pieninki Skrzydlańskie
Termin: 04 września 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 120,00 zł, Ulgowy – 115,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Szczegółowy program wycieczki:

Pieninki Skrzydlańskie – kilka niewysokich wzniesień należących do Beskidu Wyspowego. Leżą na północnej stronie Śnieżnicy (1006 m). Charakterystyczne w kształcie, graniczą z Pogórzem Wiśnickim, zachowując swój urok mimo niewielkich wysokości. Pieninki Skrzydlańskie mają typowy dla Beskidu Wyspowego, odizolowany od siebie nawzajem charakter przypominający wyspy. Rzadko odwiedzane są warte odwiedzenia.

Trasa piesza: Zaczynamy w Skrzydlnej idąc przez Worecznik (560 m), obok Ostrej Góry (616 m), przez Dolną Górę (606 m), dochodzimy do Porąbki. Stąd schodzimy do Stróży. Następnie przejazd do Szczyrzyca gdzie odwiedzimy Opactwo Cysterskie i sanktuarium Matki Boskiej Szczyrzyckiej, tutaj też przerwa na małe co nieco. Trasa jest łatwa, ale ciekawa.


Czas przejścia pieszego:
około 4 godzin
Długość trasy pieszej: około 11 km
Suma podejść: około 250 m
Punkty GOT: 13

Powrót do Katowic około godz. 20.00.


Uwagi:
Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!