WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Wyspowy: Sałasz i Jaworz 03.11.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Wyspowy: Sałasz i Jaworz
Termin: 03 listopada 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 115,00 zł, Ulgowy – 110,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

 

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę w Beskid Wyspowy. Naszym celem będzie Pasmo Łososińskie we wschodniej części tychże gór. Trasę przejścia pieszego rozpoczniemy w Męcinie, skąd udamy się do wieży widokowej pod Jaworzem (918 m n.p.m.), następnie przez Sałasz (909 m n.p.m.) i Sałasz Zachodni zejdziemy do Limanowej, skąd odbierze nas autokar. Na trasie przejścia nie ma schronisk – należy bazować na własnym prowiancie. W Limanowej bądź na trasie powrotnej przewidujemy czas na posiłek (w zależności od warunków drogowych). Wycieczka może odbywać się w warunkach zimowych.


Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Męcina PKP – Jaworz – Sałasz – Sałasz Zachodni – Limanowa
Długość trasy: około 16 km
Przewyższenia: 820 metrów
Czas przejścia: 5,5 godziny bez wliczania postojów
Punkty GOT: 21

 

Uwagi:
Trasa średnio trudna. Konieczne wyposażenie pozwalające na bezpieczniejsze uprawianie turystyki górskiej zimowej (kije trekkingowe, raki/raczki, stuptuty itp. itd.). Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!