WycieczkiWycieczki wielodniowe

Czechy: Karlowe Wary – Franciszkowe Łaźnie – Mariańskie Łaźnie – Zamek Loket 27-29.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Karlowe Wary – Franciszkowe Łaźnie – Mariańskie Łaźnie – Zamek Loket
Termin: 27-29 września 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 1240,00 zł, Ulgowy – 1230,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC)
– noclegi w hotelu w miejscowości Tepla w Czechach, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 2x śniadanie i 2x obiadokolacja
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych – około 800 KCZ.

Szczegółowy program wycieczki:

27 września 2024 r. (piątek)
O godz. 6:00 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanki ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Czech. Zwiedzanie:

  • FRANCISZKOWE ŁAŹNIE – spacer po części zdrojowej i degustacja wód mineralnych. Architektura i kolorystyka elewacji kamienic i budynków uzdrowiskowych utrzymana jest w jednym kolorze. Zadbany elegancki park miejski z promenadą zdrojową, w nim pomniki i altany parkowe. Źródło Stanisław, muszla koncertowa, fontanny, teatr. Głównym deptakiem dochodzimy do Placu Pokoju oraz pomnika Franciszka podobno przynoszącego szczęście. Tuż obok w altanie pijalnia wód mineralnych źródło Franciszek. Przez park zdrojowy idziemy do zabytkowej pijalni źródeł Glaubera. Przechodzimy alejkami parkowymi do Nowej kolumnady  i tutaj czas wolny.
  • MARIAŃSKIE ŁAŹNIE – to jedno z najpiękniejszych sanatoriów Europy, słynące z krystalicznego, górskiego powietrza i wspaniałych krajobrazów. Leży na wysokości ok. 580m n.p.m. i otoczone jest z trzech stron lesistymi wzgórzami. Spacer po części zdrojowej, malowniczy Park Zdrojowy wokół wzgórza, teren urozmaicony krajobrazowo. Przejście po kolumnadzie Hlavni uważanej za najpiękniejszą i największą w Czechach. Przejdziemy przez kolonadę do źródeł Rudolfa i Karolina, będzie możliwość degustacji wód mineralnych. Zobaczymy i posłuchamy grającej fontanny.

Ok. godziny 19:30 przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

28 września 2024 r. (sobota)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę i zwiedzanie:

  • KARLOWE WARY – najbardziej luksusowe uzdrowisko w Czechach, jedno z najbardziej znanych uzdrowisk europejskich.Zwiedzanie m.in. zabytkowej części miasta. Spacer deptakami, promenadami, poprzez mosty, skwery i piękne kolumnady zdrojowe. Przejście na nabrzeża nad rzeką Ohře. Spacer głównym deptakiem zdrojowym, kilka zabytkowych kolumnad zdrojowych i pijalni wód mineralnych. Kościół św. Marii Magdaleny. Zobaczymy też zakłady przyrodolecznicze i łazienki cesarskie. Zdjęcie przedstawia śródmieście Karlowych Warów z lotu ptaka Fot. Wikipedia/Jialiang Gao, www.peace-on-earth.org – Original Photograph

Około godziny 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

29 września 2024 r. (niedziela)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Katowic. Po drodze zwiedzanie:

  • ZAMEK LOKET – to średniowieczna warownia jedna z najlepiej zachowanych w Czechach, położona na wysokiej skale, wokół której rozlokowane jest miasto o tej samej nazwie. Całość z trzech stron otacza rzeka Ohře tworząc charakterystyczny łokieć. Planujemy zwiedzić zamkowe dziedzińce i wnętrza, wejdziemy na wieżę zamkową. Zobaczymy między innymi kamień meteoryt, komnaty ciekawie zaaranżowane z bogatym wyposażeniem.

Powrót do Katowic około godziny 20:30

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!