WycieczkiWycieczki wielodniowe

Gniezno i święto św. Marcina w Poznaniu 09-11.11.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Gniezno i święto św. Marcina w Poznaniu
Termin: 9-11 listopada 2024 r. (sobota-poniedziałek)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polską uczcimy podążając Szlakiem Piastowskim: odwiedzimy Gniezno – historyczną stolicę Polski na wzgórzu Lecha, miasto Świętego Wojciecha, a następnie Poznań – kolebkę państwowości polskiej i stolicę Wielkopolski. „Poznań wart jest Poznania. Tu wszystko się zaczęło”. Imieniny poznańskiej ulicy Święty Marcin to okazja do niezwykłej zabawy, której towarzyszy kiermasz gęsiny i rogali świętomarcińskich, a także szczególne wydarzenia związane z obchodami Święta Niepodległości.

Cena: Normalny – 950,00 zł, Ulgowy – 940,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc);
– noclegi w hotelu w Poznaniu, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja;
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW;
– opłaty drogowe, parkingi;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 80 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

9 listopada 2024 r. (sobota)
Godz. 7:00 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice. Przejazd do Gniezna i zwiedzanie: Bazylika prymasowska Wniebowzięcia NMP – katedra, Drzwi Gnieźnieńskie, podziemia, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej; Rynek, Trakt królewski – szukamy pomników władców Polski oraz królików; czas wolny. Ok. godz. 19:00 przyjazd do hotelu w Poznaniu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 listopada 2024 r. (niedziela)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Poznania: Ostrów Tumski z gotycką Bazyliką Archikatedralną; objazd miasta – Uniwersytet im. A. Mickiewicza i pomnik poety, opera, pawilony targowe, Zamek Cesarski, Pomnik 28 Czerwca 1956 r., Stary Browar; Rynek z renesansowym ratuszem z poznańskimi koziołkami; Wzgórze Przemysła – zwiedzanie Muzeum Sztuk Użytkowych (oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu). Z wysokiej, 43-metrowej, wieży zamkowej rozciąga się wyjątkowy widok na miasto i okolice; czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do hotelu w Poznaniu, obiadokolacja, nocleg.

11 listopada 2024 r. (poniedziałek)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Poznania: Kościół św. Wojciecha zwany „Poznańską Skałką” z Kryptą Zasłużonych (pochowano tam m.in. Józefa Wybickiego, Feliksa Nowowiejskiego, Karola Marcinkowskiego; w 1992 r. w kaplicy św. Antoniego złożono urnę z sercem gen. Jana Henryka Dąbrowskiego); udział w Obchodach Święta Niepodległości i paradzie na ul. Św. Marcin. Około godziny 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!