WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Jurajskie spacery: Dolina Sąspowska – Ojców – Grodzisko 18.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Dolina Sąspowska – Ojców – Grodzisko
Termin: 18 września 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 8:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 95,00 zł, Ulgowy – 90,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Szczegółowy program wycieczki:

Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym parkiem narodowym w Polsce, może się jednak pochwalić licznymi atrakcjami. W czasie naszej wycieczki skupimy się na najpiękniejszych dolinkach OPN: dolinie Prądnika i dolinie Sąspówki, zapoznamy się z zabytkową zabudową Ojcowa (m.in. drewnianym kościółkiem na wodzie i runami zamku) oraz zobaczymy Bramę Krakowską – jedną z wizytówek OPN. Zajrzymy też na teren Grodziska, rozsławionego przez Pustelnię bł. Salomei.


Długość przejścia:
ok. 12 km (suma podejść – 200 m, suma zejść – 290 m)

Szlak przebiega przez tereny o dużych walorach krajobrazowych i przyrodniczych. Spora część trasy prowadzi leśnymi ścieżkami


Uwagi:
Cena nie obejmuje biletów wstępu – koszt około 40 zł. Zalecane obuwie turystyczne. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!