WycieczkiWycieczki wielodniowe

Łódź: Piotrkowska, Orientarium i EC1 16-17.11.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Łódź: Piotrkowska, Orientarium i EC1
Termin: 16-17 listopada 2024 r. (sobota-niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Łódź – dawna Ziemia Obiecana, największy ośrodek włókiennictwa w XIX wieku, miasto wielu kultur i religii. Odkryjemy Łódź na nowo zwiedzając: – niezwykłe ZOO (35 gatunków zwierząt lądowych i 180 gatunków ryb) i Orientarium – nowoczesny pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej, – interaktywne Centrum Nauki i Techniki EC1 – zrewitalizowany kompleks dawnych elektrociepłowni miejskich – Pietrynę czyli ulicę Piotrkowską – najdłuższy polski deptak z odremontowanymi podwórzami, ciekawymi kamienicami, pomnikami słynnych łodzian i klimatycznymi kafejkami.

Cena: Normalny – 495,00 zł, Ulgowy – 485,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– nocleg w hotelu w Łodzi: pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 120 zł)

Szczegółowy program wycieczki:

16 listopada 2024 r. (sobota)
godz. 7.00 wyjazd Katowice Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Łodzi:  Zwiedzanie Orientarium i ZOO, spacer ulicą Piotrkowską – zabytkowe kamienice, podwórza i pomniki wielkich Łodzian. Ok. godz. 18.30 zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych po kolacji Łódź by night.

17 listopada 2024 r. (niedziela)
godz. 8.30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie Łodzi:  Centrum Nauki i Techniki EC1 – zwiedzanie indywidualnie lub z przewodnikiem po wystawie „Przetwarzanie energii” lub „Strefa głębokiego kosmosu”;  Księży Młyn – zespół fabryczno-mieszkalny Karola Scheiblera – zabytkowe osiedle robotnicze, objazd miasta, przejazd do Katowic, ok. godz. 20.00 powrót do Katowic

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!