WycieczkiWycieczki wielodniowe

Najpiękniejsze zamki i ogrody na Morawach: Kromieryż–Buchlovice-Velehrad 29-30.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Kromieryż – Buchlovice – Velehrad
Termin: 29-30 czerwca 2024 r. (sobota-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Południowe Morawy to region słynący z malowniczych wzgórz, rzek i krajobrazów. Dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym słynie z uprawy winogron i produkcji wybornego wina, które można zdegustować i zakupić w licznych winiarniach. Liczne imponujące zamki, pałace i kościoły, zachęcają do zwiedzania, a rozległe, wypielęgnowane parki i ogrody do długich i przyjemnych spacerów. Znajdziemy tu również cenne obiekty zabytkowe pisane na listę UNESCO i urocze miasteczka ze swoistym klimatem.

Cena: Normalny – 535,00 zł, Ulgowy – 525,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc);
– noclegi w hotelu w Kromieryżu, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja;
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże;
– opłaty drogowe, parkingi;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około Normalny – 700 KCZ i Ulgowy – 550KCZ.

Program wycieczki:

29 czerwca 2024 r. (sobota)
Godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice. Przejazd do Czech, na trasie zwiedzanie: Kromieryż – pałac arcybiskupi, mennica, rynek z zabytkowym ratuszem i kamienicami, kolumna morowa, ogrody zamkowe, ogrody kwiatowe, kościół św. Maurycego, kościół św. Jana Chrzciciela, dzielnica żydowska, stare arcybiskupie piwnice winne. Ok. godz. 18:30 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

30 czerwca 2024 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Katowic. Po drodze zwiedzanie: Velehrad – klasztor i bazylika NMP i św. Cyryla i Metodego (najstarsze i najważniejsze miejsce pielgrzymkowe na Morawach); Modra – archeopark z rekonstrukcją grodu z czasów Państwa Wielkomorawskiego, Buchlovice – zamek z XVIII w., rozległy park zamkowy, kościół św. Marcina, kaplica św. Elżbiety, muzeum, spacer po miasteczku. Około godziny 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze;
– uczestnicy wycieczki powinni posiadać dokument tożsamości uprawniający do przekroczenia granicy.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!