WycieczkiSzczególnie polecamyWycieczki wielodniowe

Szlak uzdrowisk: Książ – Szczawno-Zdrój – Polanica-Zdrój – Kamieniec Ząbkowicki 09-11.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Książ – Szczawno Zdrój – Polanica Zdrój – Kamieniec Ząbkowicki
Termin: 9-11 sierpnia 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy na zwiedzanie miast Dolnego Śląska. Dolny Śląsk to region znany z wielu atrakcji turystycznych. Tym razem będziemy podążać do Książa śladem śląskich przemysłowców Hochbergów i księżnej Daisy. Odwiedzimy dwie miejscowości zdrojowe Szczawno i Polanicę, a na zakończenie odkrywać będziemy tajemnice pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Cena: Normalny – 1050,00 zł, Ulgowy – 1040,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc);
– noclegi w hotelu w Wałbrzychu, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja;
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW;
– opłaty drogowe, parkingi;
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 150 zł.

Program wycieczki:

9 sierpnia 2024 r. (piątek)
Godz. 7:00 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice. Przejazd do Wałbrzycha, na trasie zwiedzanie: Zamek Hochbergów w Książu – jeden z największych zamków w Polsce, ulubione miejsce Księżnej Daisy von Pless. Palmiarnia – rajski ogród, zespół zabytkowych szklarni z tropikalnym roślinami. Szczawno Zdrój – spacer po uzdrowisku rozbudowanym z inicjatywy Hochbergów, książąt pszczyńskich – Dom Zdrojowy, Pijalnia, Teatr. Ok. godz. 19:00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 sierpnia 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Polanica Zdrój – zwiedzanie uzdrowiska: neobarokowy kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP na Klasztornej Górze (widok na miasto), Teatr Zdrojowy, pomniki Akiby Rubinsteina, dr. Józefa Matuszewskiego i kuracjuszy, Park Zdrojowy z Domem Zdrojowym i pijalnią wód, Sanatorium Wielka Pieniawa. Możliwość skorzystania z kompleksu „Słoneczne termy” Wielka Pieniawa (basen rekreacyjny i strefa saun – 32 zł/godz. wg cen z 2023 r.) lub spacer po ścieżkach przyrodniczych Parku Leśnego, czas wolny. Wambierzyce („Śląska Jerozolima” z ruchomą szopką) oraz Pałac (z zewnątrz) i Browar Jedlinka; przejazd przez dawne uzdrowisko Jedlina-Zdrój. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Wieczorny spacer po Wałbrzychu dla chętnych.

11 sierpnia 2024 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną i zwiedzanie: Kamieniec Ząbkowicki – Pałac Marianny Orańskiej – perła architektury Dolnego Śląska. Około godziny 20:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!