Wczasy aktywne

Wczasy aktywne: Mazury – cud natury 25-31.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Mazury
Termin: 25-31  sierpnia 2024 r. (niedziela-sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Pojezierze Mazurskie – zaskakujące pejzaże, ekomariny, fortyfikacje, dawne zamki krzyżackie i sanktuaria, Mazurski Park Krajobrazowy Mrągowo nad Jeziorem Czos – stolica muzyki country, Giżycko i Mikołajki – żeglarskie stolice Polski, Olsztyn – stolica woj. warmińsko-mazurskiego.

Cena: Normalny – 2290,00 zł, Ulgowy – 2280,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC)
– noclegi w hotelu*** w Mrągowie w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
– wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 250 zł.

Program aktywnych wczasów:

25 sierpnia 2024 r. (niedziela)
Godz. 7:00 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Mrągowa. Po drodze zwiedzanie: Nidzica – zamek krzyżacki i park zamkowy. Około godz. 19:00 przyjazd do Mrągowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

26 sierpnia 2024 r. (poniedziałek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę „Żeglarskie klimaty”: Ryn – ekomarina nad jeziorem Ryńskim, Hotel Ryn – dawny zamek komturów krzyżackich (z zewnątrz), Giżycko – spacer po mieście, obrotowy most, ekomarina nad jeziorem Niegocin, rejs statkiem lub plażowanie, Mikołajki -„Perła Mazur” – spacer po mieście, rynek, ekomarina nad Jeziorem Mikołajskim, czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

27 sierpnia 2024 r. (wtorek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Mrągowa: rynek z ratuszem, Muzeum Warmii i Mazur, spacer promenadą i amfiteatr nad jeziorem Czos, czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

28 sierpnia 2024 r. (środa)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Olsztyna: Stare Miasto, Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym pracował i prowadził obserwacje astronomiczne Mikołaj Kopernik, Bazylika Św. Jakuba z XIV wieku, czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

29 sierpnia 2024 r. (czwartek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne – perła polskiego baroku. Gierłoż – Wilczy Szaniec (była wojenna kwatera Hitlera). Kętrzyn – Bazylika Św. Jerzego – najlepiej zachowany kościół obronny na Mazurach. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

30 sierpnia 2024 r. (piątek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę „Mazurski Park Krajobrazowy”: rezerwat rzeki Krutyni – spływ łodziami staromazurskimi tzw. pychówami, Klasztor Żeński Staroobrzędowców w Wojnowie, Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

31 sierpnia 2024 r. (sobota)
Godz. 7:00 śniadanie, ok. 8.00 wyjazd w drogę powrotną do Katowic, na trasie zwiedzanie: Olsztynek – Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny. Około godziny 20:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczek będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczek podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!