Wczasy aktywne

Wczasy aktywne: Puszcza Knyszyńska 24-31.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Puszcza Knyszyńska
Termin: 24-31  sierpnia 2024 r. (sobota-sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Park krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej to jeden z największych obszarów chronionych w Polsce oraz jedna z ważniejszych atrakcji przyrodniczych Podlasia. Puszcza Knyszyńska pozostaje w cieniu Puszczy Białowieskiej, choć jest obszarem o bardzo dużej wartości przyrodniczej. Zachwyca ona bogatą szatą roślinną, pięknymi widokami i miejscowościami, w których nie brak cennych zabytków.

W czasie naszych wycieczek poznamy Białystok i Supraśl – ważne uzdrowisko, a jednocześnie jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych w Puszczy Knyszyńskiej, wybierzemy się w podróż śladem świątyń, które są najlepszym dowodem na to, jak wielokulturową i pełną kontrastów krainą jest Podlasie, a przede wszystkim pospacerujemy po najciekawszych rezerwatach i ścieżkach przyrodniczych, które pokażą nam naturalne piękno Puszczy Knyszyńskiej.

Cena: Normalny – 2360,00 zł, Ulgowy – 2350,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC)
– noclegi w hotelu w Ignatkach koło Białegostoku w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
– wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 200 zł.

Program aktywnych wczasów:

24 sierpnia 2024 r. (sobota)
Godz. 6:30 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Białegostoku. Po drodze zwiedzanie: Knyszyn – jedno z najstarszych miast Podlasia, leżące na skraju Puszczy Knyszyńskiej. Na kartach historii Knyszyn zapisał się jako jedno z ulubionych miejsc króla Zygmunta Augusta oraz miejsce jego śmierci. Około godz. 18:00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

25 sierpnia 2024 r. (niedziela)
Godz. 8:00
śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Wasilków i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej – skansen, w którym można zapoznać się z architekturą ludową Podlasia i poznać kulturę materialną Białostocczyzny; Święta Woda – sanktuarium maryjne (jedno z najważniejszych w rejonie Białegostoku), często nazywane rzymskokatolickim odpowiednikiem Grabarki; Rezerwat Przyrody Krzemianka – rezerwat znany z licznych torfowisk, źródlisk oraz miejsc, w których 3000 lat temu wydobywano krzemień (spacer ok. 3 km). Około godz. 18:00 przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

26 sierpnia 2024 r. (poniedziałek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Silvarium w Poczopku – spacer po leśnym ogrodzie; Kruszyniany – tatarska wioska, w której można zwiedzić drewniany meczet i mizar; Krynki – małe miasteczko znane z największego ronda w Polsce, ciekawego układu urbanistycznego oraz licznych pamiątek po społeczności żydowskiej; Sokółka – wielokulturowe miasto, na terenie którego znajduje się prawosławna cerkiew i Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

27 sierpnia 2024 r. (wtorek)
O godz. 8.00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Supraśl – spacer po mieście: bulwary nad rzeką Supraśl, zwiedzanie prawos.ławnego monasteru oraz muzeum Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej; Arboretum w Kopnej Górze – spacer po jednym z najciekawszych ogrodów dendrologicznych na Podlasiu, znanym też z burzliwych wydarzeń w okresie powstania styczniowego. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

28 sierpnia 2024 r. (środa)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Białystok (zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem) – m.in. pałac Branickich, rynek, kościół św. Rocha. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

29 sierpnia 2024 r. (czwartek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Białowieża – spacer po Parku Dworskim, cerkiew św. Mikołaja; rezerwat ścisły – najcenniejszy pod względem przyrodniczym skrawek Białowieskiego Parku Narodowego; pokazowy Rezerwat Żubra – miejsce, w którym można spotkać się z żubrem i innymi mieszkańcami Puszczy Białowieskiej. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

30 sierpnia 2024 r. (piątek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Białystok – cerkiew Świętego Ducha – największa cerkiew prawosławna w Polsce; Gródek – jedna z najstarszych miejscowości w rejonie Białegostoku; Królowy Most – wieś leżąca na skraju Puszczy Knyszyńskiej, rozsławiona przez filmową trylogię Jacka Bromskiego „U Pana Boga za…”, spacer na Kopną Górę (jedno z najwyższych wzniesień w paśmie Wzgórz Świętojańskich – ok. 7 km). Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

31 sierpnia 2024 r. (sobota)
Godz. 7:00 śniadanie, ok. 8.00 wyjazd w drogę powrotną do Katowic, na trasie zwiedzanie: Tykocin – kameralne miasteczko o wielkim znaczeniu historycznym, mogące się pochwalić tradycyjną zabudową oraz Wielką Synagogą. Około godziny 20:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczek będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczek podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze;
– trasy spacerowe prowadzą przez lasy i tereny podmokłe, na wielu odcinkach są kładki;
– prosimy o zabranie wygodnych butów, które nie będą się ślizgały na kładkach.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!