WycieczkiWycieczki wielodniowe

Włochy Lago di Garda 24-29.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Włochy: Lago di Garda
Termin: 24-29 września 2024 r.  (wtorekniedziela) 2024 r.

Lago di Garda (niem. Gardasee) – jezioro w północnych Włoszech, największe i najczystsze jezioro tego kraju. Położone w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, otoczone szczytami Prealpi Gardesane, w pobliżu grup górskich Alpi dell’Adamello e della Presanella,  Dolomiti di Brenta, Dolomiti di Fiemme i Prealpi Vicentine.

Cena: Normalny – 2590,00 zł, Ulgowy – 2580,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc);
– 5 x nocleg w hotelu*** w Nago-Torbole, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 4 x śniadanie, 1 x suchy prowiant, 5 x obiadokolacja;
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Bezpieczne Podróżne Signal Iduna;
– opłaty drogowe, parkingowe;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, kolejki i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 120 EUR.

Program wycieczki:

24 września 2024 r. (wtorek)
Godz. 0:15 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanki komunikacji miejskiej przed Hotelem Katowice (wyjazd w nocy z poniedziałku na wtorek). Przejazd przez Morawy i Austrię do północnych Włoch, późnym popołudniem przyjazd do Nago, zakwaterowanie, obiadokolacja. Krótki spacer zapoznawczy po urokliwej miejscowości Nago z widokiem na jezioro. Nocleg.

25 września 2024 r. (środa)
Godz. 7:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: wyjazd kolejką linową na wysokość 1760 m n.p.m. na grzbiet masywu Monte Baldo – punkt widokowy na jezioro oraz Alpy. Miejscowość Malcasine nad wschodnim brzegiem jeziora Garda – spacer po malowniczej starówce uważanej za najpiękniejszą nad jeziorem, labirynt uliczek i zaułków, zamek magnackiego rodu Scaligeri. Rejs statkiem po północnej części jeziora Garda. Riva del Gada – wjazd nowoczesną windą do bastionu nad miastem z widokiem na jezioro. Czas wolny na starówce. Ok. godz. 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

26 września 2024 r. (czwartek)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: przejazd na południowy koniec jeziora Garda. Sirmione – atrakcyjna miejscowość na wąskim półwyspie. Przejażdżka motorówką z miejscowym sternikiem dookoła półwyspu z widokiem na Grotte di Catullo, pozostałości rzymskiej willi z I wieku p.n.e. , następnie zwiedzanie Grotte di Catullo. Krótki spacer wzdłuż jeziora po urokliwej starówce, czas wolny. Przejazd zachodnim brzegiem jeziora – malownicza trasa, szereg tuneli wykutych w skałach. Limone sul Garda – miejscowość słynąca dawniej z upraw cytryn, następnie rejs statkiem do Rivy – czas wolny w mieście. Ok. godz. 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

27 września 2024 r. (piątek)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie:  okolic północnej części jeziora Garda. Arco – spacer po arboretum arcyksiążęcym z okazami ponad 150 roślin z całego świata. Wyjście przez gaje oliwne na skałę z ruinami zamku, uwiecznioną na obrazie Albrechta Dürera. Podziwianie niezwykłych kolorów i sielskiego krajobrazu jeziorka Lago di Tenno. Piesze przejście do Canale di Tenno – średniowieczna wioska, gdzie zatrzymał się czas, wpisana na listę najpiękniejszych wsi włoskich. Przejazd do Cascta Varone – magiczny wodospad ukryty w jaskini, ogród botaniczny. Ok. godz. 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

28 września 2024 r. (sobota)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: spacer drogą rzymską z Nago do Torbole, czas wolny, w tym możliwość pobytu na plaży. Przejazd do miejscowości Garda. Czas wolny. Przejazd do górskiej wioski Spiazzi, przejście piesze do spektakularnie przyklejonego do skał sanktuarium i miejsce pielgrzymkowe Madonna della Corona. Ok. godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

29 września 2024 r. (niedziela)
Godz. 6:00 wykwaterowanie, suchy prowiant, powrót do Polski. Ok. godz. 22:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.
– proszę zabrać dokument uprawniający do przekroczenia granicy

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.