Korona Gór Polski – Pieniny: Wysoka – Wąwóz Homole 27.07.2025 r.
Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Pieniny: Wysoka – Wąwóz Homole
Termin: 27 lipca 2025 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy, ul.Sądowa 5
Cena: Normalny – 155,00 zł, Ulgowy – 150,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)
Trasa o średniej trudności, lecz dla osób o dobrej kondycji fizycznej (suma podejść 767 m, suma zejść 803 m). Na trasie m.in.: Wąwóz Homole – jeden z najpiękniejszych wąwozów w Polsce, Wysoka – najwyższy szczyt Pienin, szczyty z Korony Pienin, Jarmuta – przejścia bezszlakowe, miejsca widokowe z panoramami na Pieniny, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry
Trasa: Jaworki – Wąwóz Homole – Wysoka – Durbaszka – Wysoki Wierch – Przełęcz Klimonowska – Przełęcz Matwiejowa – Jarmuta – Szlachtowa
Długość trasy: 18 km
Czas przejścia: około 5 godzin bez postojów
Punkty GOT: 20
Uwaga!
Należy zabrać ubrania oraz sprzęt odpowiednie do wędrówki górskiej. Na szlaku brak schronisk – należy zaopatrzyć się w napoje oraz żywność. Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.
Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
Serdecznie zapraszamy!