WycieczkiWycieczki jednodniowe

Gorce: Adamczykowa 16.11.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Gorce: Adamczykowa
Termin: 16 listopada 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Szczegółowy program wycieczki:

Listopadowe dni są krótkie, więc nasza wycieczka też nie będzie długa, ale wejdziemy podczas niej na (niesłusznie) rzadko odwiedzane choć widokowe szczyty. Część trasy będzie wiodła poza znakowanymi szlakami.

Planowane przejście: Rabka Zaryte – Olszówka – Chabówka (705 m) – Potaczkowa (746 m) – Podobin – Adamczykowa (611 m) – Mszana Dolna

Z Rabki Zaryte zejdziemy do mostu na Rabie i lokalnymi drogami dotrzemy do wsi Olszówka. Stamtąd rozpoczniemy podejście na grzbiet, w którym znajdują się zaplanowane do zdobycia wzniesienia. I tak, wędrując trochę szlakami, trochę poza nimi, wejdziemy kolejno na Chabówkę, Potaczkową i Adamczykową. Każdy z tych szczytów przy ładnej pogodzie oferuje piękne i nietypowe panoramy górskie. Po drodze zajrzymy także do przysiółków Podobina, gdzie zobaczymy ciekawą zabudowę. Naszą wycieczkę zakończymy w Mszanie Dolnej, gdzie pewnie znajdziemy trochę czasu na posiłek.


Długość trasy:
ok. 14 km
Czas przejścia: około 4 i pół godziny bez postojów
Punkty GOT: 19
Suma podejść: 460 m


Uwagi:
Wycieczka niezbyt trudna technicznie, z jednym dłuższym podejściem na Potaczkową. Ze względu na  krótki dzień, prosimy o zabranie elementów odblaskowych i latarek. Po drodze brak schronisk i punktów gastronomicznych, możliwość kupienia posiłku dopiero w Mszanie Dolnej. Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!