WycieczkiWycieczki jednodniowe

Tatry Zachodnie: Giewont 05.10.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Tatry Zachodnie: Giewont (grupa 20 osób)
Termin: 05 października 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 1:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 230,00 zł, Ulgowy – 225,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Szczegółowy program wycieczki:

Giewont (1894 m) to symbol Tatr i Zakopanego, a zarazem najpopularniejszy szczyt tatrzański. Jeśli ktoś tu nie był to czas to zmienić.

Trasa piesza: Zaczynamy na Groniku (około 930 m), stąd Doliną Małej Łąki, przez Wielką Polanę (1175 m), na przełęcz Kondracką (1725 m), która jest punktem widokowym. Dalej szlakiem na Wyżnią przełęcz Kondracką (1768 m), przy samym podejściu na wierzchołek, gdzie ruch jest okrężny, jest trochę żelaza. Giewont z krzyżem na szczycie to wspaniały punkt widokowy. Schodzimy ze szczytu i zaraz skręcamy wzdłuż ścian Giewontu i Długiego Giewontu. Dochodzimy przez las na przełęcz w Grzybowcu (1311 m), dalej na Strążyską Polanę i do wylotu doliny Strążyskiej.

Czas przejścia: około 7 godzin bez postojów


Uwagi:

Prosimy o zabranie kijów trekkingowych, można wziąć też kask. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!